Jak dodać teksturę do zdjęcia - Photoscape

poniedziałek, 17 listopada 2014


Photoscape to jeden z najprostszych programów w obsłudze jeśli chodzi o edytowanie grafiki.
Widziałam,że wiele osób poszukuje instrukcji jak dodać przezroczyste kółko/kwadrat/prostokąt lub właśnie teksturę do zdjęcia aby później na nim dodać tekst. Nie jest to nic trudnego do zrobienia musimy posiadać tylko program PhotoScape. W dzisiejszym tutorialu skupię się właśnie na dodaniu tekstury.

1. Otwieramy nasze zdjęcie w programie photoscape.


2. Następnie klikamy obiekt - następnie ikonkę zdjęcia i wybieramy "zdjęcie..."3. Otworzy nam się nowe okno i teraz należy wyszukać folderu z naszą teksturą i klikamy na nią.


4. Nasza tekstura pojawiła się już na zdjęciu. Pojawiło nam się kolejne okno,jednak do niego wrócimy za chwilę na razie je zamykamy,klikając "ok" lub "x",teraz trzeba dopasować naszą teksturę do zdjęcia.


Teraz najeżdżamy myszką na naszą teksturę,pojawią nam łapka,dzięki której możemy przesunąć naszą tekturę.


Kiedy nasza tekstura znajdzie się tam gdzie chcemy możemy zabrać się za dopasowanie jej do naszego zdjęcia. Mamy dookoła wklejonego obrazu małe,białe kwadraciki,najeżdżamy na nie i rozciągamy naszą teksturę do takiego rozmiaru jaki chcemy.


Kiedy nasza tekstura została już rozciągnięta,klikamy na nią,pojawia nam się okno,w którym wybieramy "właściwości" i pojawia nam się kolejne okno,które zamknęliśmy na początku tego punktu,a które teraz będzie nam potrzebne.


Teraz się zajmujemy naszym drugim oknem,które się pojawiło. Mamy w nim opcje "zaczernienie" ,dzięki której dostosujemy przezroczystość naszej tekstury.


5. Kiedy nasza tekstura już jest gotowa zabieramy się za dodanie tekstu. Przechodzimy do ikonki z literką "T" pojawia nam się okno,w którym należy wpisać tekst.Jak widzicie powyżej pod 1 znajduje się pole do wpisania tekstu,pod 2 lista czcionek do wybrania,pod 3 zmieniamy rozmiar naszego tekstu (jak widzicie dookoła tekstu też są takie małe kwadraciki,które służą do rozciągania go we wszystkie strony,ja korzystam właśnie z tej metody przy doborze rozmiaru tekstu) pod 4 znajduje się kolor tekstu,a pod 5 przycisk "ok" który klikamy jak wszystko już jest po naszej myśli. W edytorze tekstu znajdują się również inne opcje takie jak np. cień,na zrzucie ekranu tych innych opcji nie widać,bo przysłania lista z dostępnymi czcionkami,ale jak ktoś będzie chciał się bardziej pobawić z cieniem i pozycjonowaniem tekstu,to bez problemu te opcje w oknie tekstu znajdzie.

6. Aby nasz tekst się za bardzo nie rzucał w oczy i jakoś się komponował z naszą teksturą,możemy użyć opcji zaczernienia,tej samej,której użyliśmy przy dodaniu naszego obrazu,również po najechaniu myszką na tekst (tak samo jak przy teksturze) pojawi nam się łapka,dzięki której ustawimy nasz tekst w dowolnym miejscu.7. Efekt końcowy


Jak wam się podoba taki tutorial? :)

5 komentarzy:

 1. Świetny poradnik! Na pewno skorzystam :)
  kalapublicdiary.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny post, na pewno kiedyś się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatna instrukcja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatny post :)
  http://byamelia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chiciałabym zapytać się czy wykonujesz może deisgn bloga? bardzo potrzebuję czegoś efektownego i dlatego piszę z prośbą o pomoc.
  proszę o kontakt- helenkarow123@gmail.com lub na blogu: www.helovcia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

- Komentarze takie jak: spam, obserwacja za obserwacje, prośby o klikanie w banery etc. zostają usuwane - ZAPAMIĘTAJ! MÓJ BLOG TO NIE TABLICA OGŁOSZEŃ
- Weryfikacja obrazkowa wyłączona

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life