Jak zrobić logo w PicMonkey

niedziela, 21 lutego 2016


Każdy dobrze wie, że logo jest najważniejsze jeśli chcemy kreować swój wizerunek w sieci. Mówi się, że logo + łatwa do zapamiętania nazwa strony to połowa sukcesu. Mamy już nazwę strony, to teraz potrzebne nam jest logo, ale jak je zrobić skoro nie wiemy jak, a programy takie jak Illustrator, GIMP, Photoshop czy inne programy graficzne, gdzie planowaliśmy zrobić logo odpadają z różnych powodów? Z pomocą przychodzą nam darmowe edytory online. Na przykładzie jednego z nich, pokażę Wam jak szybko można zrobić własne logo.

1. Wchodzimy na stronę PicMonkey i wybieramy "Design".

2. Następnie wybieramy narzędzie do tworzenia kształtów


3. Teraz wszystko będzie się odbywać, dzięki narzędziu, które wybraliśmy w punkcie 2. Tworzenie logo, nie będzie polegać na niczym innym jak na łączeniu ze sobą różnych kształtów, które oferuje nam PicMonkey. Musimy jednak pamiętać, że niektóre kategorie mogą posiadać znaczek korony, a to oznacza, że w darmowej wersji nie mamy do nich dostępu.


3a. Kiedy mam przygotowaną podstawę, mogę zacząć dodawać inne elementy, jakie chce mieć na swoim logo i dostosować je pod siebie.


4. Potrzebujemy trochę wyobraźni, aby stworzyć coś bardziej rozbudowanego/kreatywnego. Skoro już wiemy, jakie mamy dostępne kształty i jak możemy je edytować, pokażę wam jak stworzyć bardziej rozbudowane logo jak np. pingwin czy królik.

PINGWIN


Łącząc te wszystkie elementy, które są zaznaczone w ramce na powyższym zdjęciu, dopasowując je odpowiednio za pomocą kontrolek przekształceń i zmieniając im kolor wyjdzie nam logo w kształcie takiego pingwina:


Nie robiłam zrzutów ekranów z każdego mojego kroku, ponieważ byłoby to bez sensu. Korzystając z wiedzy podanej na początku dacie radę to zrobić. Tutaj chodziło mi bardziej o to, aby wam pokazać jakich użyć kształtów i jak skopiować dany element.

Dodatkowo, możemy dodać napis do naszego logo.


KRÓLIK


Do stworzenia królika będą potrzebne nam tylko dwa elementy, co widać na załączonym obrazku oraz jedna zmiana koloru - oko.

APARAT


Jak widzicie znowu będą potrzebne nam tylko 2 elementy. Przy tworzeniu obiektywu, musimy pamiętać o tym, aby nadać kolor obrysu.
Wszystko prezentuje się tak:

Jak zapisać naszą pracę?


Na koniec mam dla Was do pobrania paczkę z logo, które pojawiły się w tym tutorialu


10 komentarzy:

 1. kiedyś bawiłam się w tym programie ;) fajne rzeczy można tam tworzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne rzeczy można tam zrobić. Super te Twoje logo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. natalia20041989 .22 lutego 2016 18:07

  Pierwszy raz słyszę o tym programie, ale ten pingwinek uroczy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Łaaaa zakochałyśmy się w tym pingwinku :D Nie wiedziałyśmy nawet, że jest taki program :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, a myślałam, że każdy go zna :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, bardzo pomocny post! Znałam PicMonkey wcześniej, ale nie wiedziałam, że można w nim takie fajne rzeczy tworzyć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zajmujemy się tworzeniem stron www, sklepów internetowych, projektujemy grafikę do druku, pozycjonujemy strony Lublin. https://www.artkod.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie potrzebuje dowodu :) Ja doskonale o tym wiem, wpisy są w trakcie aktualizacji, a trochę ich mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Murderess-Asia13 lutego 2018 00:18

  Tu masz dowód! https://uploads.disquscdn.com/images/215e29a5bec335b058c97f4e344c9837843d84b57140ba471482cc9df7df4874.jpg

  OdpowiedzUsuń
 10. Murderess-Asia13 lutego 2018 00:19

  Już nie można zapisać za darmo na komputerze. Można robić, ale za zapis trzeba płacić. A szkoda, bo lubiłam tę stronę.

  OdpowiedzUsuń

- Komentarze takie jak: spam, obserwacja za obserwacje, prośby o klikanie w banery etc. zostają usuwane - ZAPAMIĘTAJ! MÓJ BLOG TO NIE TABLICA OGŁOSZEŃ
- Weryfikacja obrazkowa wyłączona

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life