Wyświetlanie gadżetu, tylko na stronie głównej - Blogger

wtorek, 17 stycznia 2017


Po publikacji szablonu do pobrania Ms. mint brown - który został udostępniony już dość dawno - dostałam i dostaje sporo maili z zapytaniem "jak ukryć kolumnę boczną we wpisie" lub "jak ukryć gadżet, aby nie pokazywał się na podstronie z wpisem". Postanowiłam, że zrobię wpis o tym, jak to wykonać i rozwiać Wasze wątpliwości. Od razu mówię, że (dla niektórych) niestety, będziemy bawić się w HTMLu.

1. Przechodzimy do szablon - edytuj kod HTML
2. Wyszukujemy <b:skin>...</b:skin> lub </b:skin> - Zwinięty lub rozwinięty CSS. Tak to będzie wyglądać w jednym i drugim przypadku:3. POD <b:skin>...</b:skin> lub </b:skin> wklejamy kod:

<b:if cond='data:blog.url == &quot;#&quot;'>
<style>
Selektor {
display: none !important;
}
</style>
</b:if>

4. Analiza kodu:

<b:if cond='data:blog.url == &quot;#&quot;'>
<style>
Selektor{
display: none !important;
}
</style>
</b:if>

# - zamieniamy na link, postu/podstrony, w której chcemy ukryć nasz gadżet
Selektor - wpisujemy selektor gadżetu do ukrycia

! Nie musimy tworzyć nowego kodu, jeśli chcemy ukryć więcej niż jeden gadżet. Wystarczy, że po przecinku napiszemy kolejne selektory. Przykład:

<b:if cond='data:blog.url == &quot;#&quot;'>
<style>
Selektor, Selektor2 {
display: none !important;
}
</style>
</b:if>


18 komentarzy:

 1. Twój blogu znowu tak pięknie się zmienił <3 O wiele bardziej podoba mi się nowe logo, poprzednie trochę mało charakterystyczne było. No i ten róż <3 Aż się chce wrócić na bloggera, jak cuda, które na nim tworzysz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiesz, że mi również poprzednie bardzo nie pasowało, może dlatego, że zrobiłam je na szybko, z chęci szybkich zmian, a tak naprawdę nadal brakowało mi "tego czegoś". Czyli mówisz, że nie przesadziłam z różem? :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Cię bardzo serdecznie. Świetny blog tworzysz :) Czy mogę zadać pytanie? Będę wdzięczna za odpowiedź. A czy da się w jakiś prosty sposób usunąć kolumnę boczną ze stron statycznych? Ten kod powyżej działa mi, ale ukrywa całą kolumnę i zamiast niej mam puste miejsce, a chciałabym, żeby strona statyczna miała szerokość bloga (szerokość postów+kolumny).

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam Cię bardzo serdeczne. Świetny blog! Czy mogę zadać pytanie? Czy da się całkowicie usunąć panel boczny ze strony statycznej? Tak żeby strona ta miała szerokość całego bloga (posty+panel boczny)? Powyższy kod działa, ale w miejscu panelu bocznego pozostaje mi puste miejsce. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To coś nie tak się dzieje ;) Po usunięciu(ukryciu) kolumny bocznej blog powinien sam się dopasować i wyświetlać na całą długość ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję Ci bardzo za ekspresową odpowiedź :) Chociaż mnie zmartwiłaś ;) No nic, będę jeszcze próbować, może coś gdzieś pomieszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gosiu! Świetny blog! Wiele się nauczyłam i jestem Ci bardzo wdzięczna za to! Mam pytanie odnośnie podstron, ponieważ nie umiem sobie z tym poradzić. :/ Chodzi o to, że mam ustawione postion:relative; na stronie głównej by móc złączyć datę z głównym contentem. Jednakże content podnosi się też na podstronach, a tego nie chcę. Jak to zrobić? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie bardzo rozumiem o co chodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pytanko: co mam wpisać zamiast # jeśli chcę aby automatycznie po wejściu w każdy post nie tylko jeden boczna kolumna znikała? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. selektory na dwie kolumny czyli .column-right-inner, .column-left-inner (dokładnie tak jak napisałam, najlepiej skopiować) ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety mam tak samo jak jedna z dziewczyn poniżej - wchodząc w post gadżety w kolumnie znikają ale pusta kolumna nadal tam jest. :\ Do tego nie mogę ustawić aby automatycznie znikały gadżety w każdym poście.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak jak przy tamtym komentarzu napisałam - nie widzę tego więc nie wiem o co chodzi. Musiałabym zobaczyć o co chodzi ;) Jeśli chodzi o znikanie gadżetów w każdym poście to już całkiem inaczej trzeba to ustawiać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bym musiała mieć link do bloga, na którym znajduje się ten problem lub dostęp do niego ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bym musiała mieć link do bloga, na którym znajduje się ten problem lub dostęp do niego ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Widzę, że komentarz z tą informacją znikną, ale była informacja, że ten wpis czeka na aktualizację, więc kod nie będzie działał prawidłowo.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten wpis czeka na aktualizację, więc powyższy skrypt nie będzie działał prawidłowo. Do czasu aktualizacji, proszę nie korzystać z tej instrukcji.

  OdpowiedzUsuń
 17. Okk, czekam więc na aktualizację! :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

- Komentarze takie jak: spam, obserwacja za obserwacje, prośby o klikanie w banery etc. zostają usuwane - ZAPAMIĘTAJ! MÓJ BLOG TO NIE TABLICA OGŁOSZEŃ
- Weryfikacja obrazkowa wyłączona

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life