Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom surowy sufit betonowy

Beton w pomieszczeniach mieszkalnych

Data publikacji 14 września 2021

Wykańczanie domu czy mieszkania to etap, który zajmuje bardzo dużo czasu. Musimy zdecydować się na odpowiednią aranżację wnętrz oraz zastanowić się, z jakich materiałów skorzystamy. Dzisiaj popularnym trendem jest minimalizm, a w parze z nim idzie surowy sufit betonowy. Ten sposób urządzania wnętrz wygląda doskonale nie tylko na ścianie, lecz właśnie ponad naszymi głowami. Aranżacje z betonu przyciągają uwagę, ale przy wykorzystaniu surowego materiału trzeba być bardzo ostrożnym. Beton świetnie komponuje się w wielu wnętrzach. Wiele osób ma kłopot z nieestetyczne wyglądającymi pęknięciami na suficie i beton jest tu dobrym rozwiązaniem.

Beton jest ciekawym materiałem, niektórzy mówią, że wręcz szlachetnym, ale musi być odpowiednio zastosowany. Wnętrza nie powinny być zbyt mocno dekoracyjne i posiadać dużej ilości dodatków. Ten materiał, podobnie jak drewno, sam w sobie powoduje efekt dekoracyjny. Z tego względu, jeśli decydujemy się na sufit betonowy, ściany powinny być jasne (najlepiej białe) i nie posiadać faktury. Surowy sufit betonowy wygląda jakby był niewykończony, ale jednocześnie daje wrażenie elegancji. Bardzo dobrze sprawdza się nie tylko w mieszkaniach, ale także firmach, które chcą zachować wrażenie solidności. Często wykorzystują go, na przykład, muzea, restauracje czy banki.

Beton w pomieszczeniach mieszkalnych

Surowy sufit betonowy

Surowy sufit betonowy dodaje oryginalności do naszego wnętrza, poza tym nie stosujemy wtedy wielu warstw tynków, farby czy tapety. Z tego powodu użytkownik wnętrza z betonu ma wrażenie bliższego obcowania z naturą, co może poprawiać samopoczucie. Surowy klimat może być nie tylko elegancki, ale i nowoczesny, a także bardzo pięknie wyglądać dzięki zastosowaniu prostych form.

Jeżeli decydujemy się na surowy sufit betonowy trzeba pamiętać, aby kolory w pomieszczeniu nie powodowały efektu przytłoczenia. Wcześniej przytoczone jasne barwy sprawdzają się doskonale, ale można także próbować przełamać kolorystykę za pomocą różnych odcieni granatu lub barwą naturalnego drewna.

Pamiętajmy, że inaczej będzie wyglądał betonowy sufit w pokoju, gdzie przeważają intensywne barwy, a inaczej w kuchni z jasnymi stonowanymi kolorami. Można też wykonać tynk betonowy o szarym odcieniu, ale lepiej pozostać przy naturalnych materiałach bez dodatków. Kolorystyka jest zależna od światła jakie wpada do pomieszczenia w ciągu dnia, a także od oświetlenia. Efekt betonu na suficie można podkreślić odpowiednio zamontowanym i ukierunkowanym światłem. Z betonu można stosować także inne elementy w mieszkaniu, jak na przykład kominki czy blaty kuchenne. W połączeniu z ciekawymi dodatkami może to stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze.

Redakcja mypastellife.pl

Zespół pasjonatów z dziedziny mody, urody, zdrowia i stylu życia, dzieli się profesjonalną wiedzą na temat najnowszych trendów, pielęgnacji, zdrowego odżywiania i aranżacji wnętrz. Od lat inspirujemy naszych czytelników, dostarczając wartościowe treści, które pomagają czerpać radość z codzienności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?