mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

holistyczna pielęgnacja
Uroda

Czym jest holistyczna pielęgnacja skóry?

Świadoma pielęgnacja skóry to nie wszystko. Krokiem dalej jest podejście do tematu holistycznie. Jednak co tak właściwie znaczy “holistyczna pielęgnacja skóry”? Jak ją stosować? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, a przy tym zachęcić Was do spróbowania holistycznego podejścia w swojej pielęgnacji!

“Holistyczne” – co to znaczy?

Słowo “holistyczne” pochodzi od greckiego słowa “holos”, czyli “cały”. To już naprowadza na na to, co znaczy to określenie. Holistyczne to inaczej całościowe, kompleksowe. W przypadku pielęgnacji chodzi o skupienie się nie tylko na skórze jako warstwie zewnętrznej, o którą dbamy jedynie za pomocą kosmetyków. Holistyczna pielęgnacja to rozumienie potrzeb ciała także od wewnątrz. Odpowiednia dieta, aktywność, ale i spokój umysłu, brak stresu – wszystko to ma odzwierciedlenie w stanie naszej cery. Holistyczne podejście do pielęgnacji to jeszcze wyższy level świadomości. 

Co jest najważniejsze w holistycznej pielęgnacji skóry?

Najważniejszym krokiem w stronę holistycznej pielęgnacji skóry jest uświadomienie sobie, że kosmetyki są tylko dodatkiem w dbaniu o cerę. Najpierw musimy zacząć od własnego samopoczucia i zdrowia, które mają odzwierciedlenie w stanie skóry. Tak więc nawet najdroższe kosmetyki nie poprawią stanu cery, jeśli nie będziemy dbać o swoje ciało od środka! 

Jak zadbać o swoją skórę od wewnątrz?

W aspekcie dbania o cerę od środka najważniejsze są zdrowa dieta i odpowiednie nawodnienie. Czasem ciężko jest nam ulec pokusom, a częstym wytłumaczeniem jest brak czasu na zdrowe gotowanie czy pamiętanie o szklance wody. Warto więc zacząć od małych zmian w codziennym życiu. Pomocne mogą okazać się proste aplikacje na telefon, które wysyłają powiadomienia przypominające o piciu wody! Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, można postawić na drobne zmiany – codziennie zabierać ze sobą do pracy owoc na drugie śniadanie i pilnować porcji warzyw w obiedzie. 

Kolejna sprawa to używki takie jak papierosy i alkohol. Mają one tragiczny wpływ na naszą cerę! Odwadniają ją, wprowadzają toksyny do naszego organizmu, a także pozbawiają skórę blasku i jędrności. Używki przyspieszają także starzenie! Są one całkowitym przeciwieństwem holistycznej pielęgnacji skóry. 

Przy dbaniu o swoje ciało nie można zapomnieć o odpoczynku i unikaniu stresu. Nasz organizm to niezwykły mechanizm, w którym wszystko jest ze sobą połączone. To naprawdę niesamowite, jak np. brak snu widać po naszej twarzy, a stresowe sytuacje odbijają się na stanie naszej cery. Z kolei pozytywny wpływ na nią ma aktywność fizyczna, regularne godziny snu oraz dbanie o spokój umysłu. 

Holistyczna pielęgnacja a kosmetyki – co stosować?

Kosmetyki to nie wszystko, ale w holistycznym podejściu także mają swoje ważne miejsce. Nie mogą być byle jakie! Najważniejsze, aby były zrównoważone, z naturalnych składników i przede wszystkim skuteczne. Holistyczna pielęgnacja to działanie na każdej płaszczyźnie – ciało, zdrowie psychiczne, ale i fizyczne. Dlatego też kosmetyki muszą być dla nas prawdziwym rytuałem pielęgnacyjnym połączonym z relaksem. Polecamy sprawdzić serię Hydrating Ritual od Nudmuses. To kosmetyki stworzone w zgodzie z nurtem holistycznej pielęgnacji. Znajdziemy w nich naturalne składniki, ale i naukową wiedzę, która pozwala stworzyć najlepsze składy dla naszej cery.. 

Dbanie o siebie nie jest przejawem egoizmu. To przejaw wysokiej samoświadomości, odpowiedzialności i szacunku do swojego ciała. Dlatego zaznajomienie się z regułami holistycznej pielęgnacji na pewno sprawi, że będziemy nie tylko pięknie wyglądać, ale też pięknie się czuć. To najważniejszy aspekt, który uzyskamy już po niedługim czasie od wprowadzenia zdrowych zasad do codziennego życia. Równowaga ciała, duszy i psychiki to najlepsze, co możemy podarować samym sobie.