mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

Dolce & Gabbana
Dieta

Dolce & Gabbana – jak powstały perfumy legendarnej marki?

Dolce&Gabbana to duet projektantów, który szybko podbił cały świat. Luksusowy włoski dom mody został założony w 1985 roku, a pierwsze perfumy tej marki pojawiły się już w 1992 roku. Firma stale poszerzała swój asortyment, a ich kolekcje stały się synonimem luksusu i wyznacznikiem światowych trendów. W efekcie Domenico Dolce i Stefano Gabbana szybko zostali uznani za „najpotężniejszych projektantów naszych czasów”. Projektanci należą też do najbogatszych ludzi we Włoszech.

Jak narodziła się marka Dolce & Gabbana?

Projektanci wywodzą się z zupełnie różnych środowisk. Domenico Dolce wychowywał się w małym miasteczku na Sycylii w rodzinie silnie powiązanej z modą. Jego matka sprzedawała tkaniny i ubrania, a ojciec był krawcem. To właśnie od nich wiele się nauczył i już podczas dorastania pracował w swojej małej fabryce ubrań. Z kolei Stefano Gabbana urodził się w Mediolanie w rodzinie zupełnie niezwiązanej z modą. Jego matka pracowała w pralni, a ojciec w drukarni. Jednak dorastanie w stolicy mody sprawiło, że w wieku 15 lat zainteresował się projektowanie. Jednak to dopiero Dolce nauczył go wszystkiego, co powinien wiedzieć na ten temat.

Mężczyźni spotkali się w 1980 roku w nocnym klubie w Mediolanie. Wówczas pracowali jako asystenci dla projektanta mody Giorgio Correggiari. Przez kolejne 5 lat projektowali jeszcze dla różnych marek, aż w końcu w 1985 roku założyli swoją firmę modową Dolce&Gabbana.

Damskie perfumy Dolce & Gabbana – dla wyjątkowych kobiet

Domenico Dolce i Stefana Gabbana bardzo podziwiają kobiety. Dlatego perfumy tej marki musiały być wyjątkowe. Zapachy Dolce & Gabbana sprawiają, że kobieta staje się zarówno zmysłowa, jak i delikatna. W dodatku emanuje niezwykłą pewnością siebie oraz seksapilem. Nic więc dziwnego, że twarzą kampanii jednego z najpopularniejszych zapachów tej marki została Scarlett Johansson. Kampania reklamowa The One z 2006 roku stała się olbrzymim sukcesem. Kolejny hit marki to Dolce & Gabbana Light Blue-niezwykły zapach dla kobiet, który miał premierę w 2011 roku. Perfumy szybko okazały się najczęściej wybieranym zapachem na wiosnę i lato. Wszystko dlatego, że można w nich znaleźć śródziemnomorskie nuty.

Męskie perfumy Dolce & Gabbana – środziemnomorski luksus i wyrafinowanie

Męskie perfumy Dolce & Gabbana zostały zaprojektowane z myślą o nowoczesnych mężczyznach, którzy kochają luksusowe życie. Idealnie sprawdzają się zarówno w dzień, jak i w nocy. Perfumy Dolce&Gabbana są przede wszystkim męskie i charyzmatyczne. Natomiast do najpopularniejszych zapachów należą Pour Homme, a także te skomponowane pierwotnie z myślą o kobietach, czyli Light Blue i The One (For Man). Wszystkie znajdziecie na stronie perfumy.pl