mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

jak przytyć
Dieta

Jak przybrać na masie?

Niektóre osoby usilnie starają się przytyć, ale mimo zjadania dużej ilości pokarmów waga wcale nie leci do góry. Różne są przyczyny niedowagi, ale najczęściej jest to zbyt mała ilość spożywanych kalorii. Warto mieć na uwadze, że osoby aktywne fizycznie powinny jeść odpowiednio więcej, ponieważ organizm tego potrzebuje. Podstawą jest właściwie zbilansowana dieta, która powinna być złożona z mało przetworzonych produktów.

Jak przybrać na masie?

Jak przybrać na masie?

Niedowaga może być objawem poważnej choroby nowotworowej lub tarczycy. Czasami jednak przyczyna jest bardziej prozaiczna i może być to przewlekły stres. W dzisiejszych czasach wszyscy gonimy za pracą i terminami, dlatego stres jest czymś całkowicie normalnym. Nie jest jednak normalne, jeżeli utrzymuje się przez dłuższy czas, ponieważ wtedy jesteśmy cały czas zdenerwowani oraz niewyspani. Ciężko jest wtedy pamiętać o regularnie spożywanych posiłkach. Odpowiadamy na pytanie jak przytyć i czuć się dobrze we własnym ciele. Jeżeli jesz dużo, a mimo to nie możesz przytyć to powinieneś jak najszybciej udać się do lekarza, który zleci właściwe badania. Dopiero, gdy lekarz wykluczy wszelkie jednostki chorobowe można udać się do dietetyka. Specjalista pomoże wyliczyć twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Nie da się nabrać masy, jeżeli dostarczamy zbyt mało energii naszemu organizmowi. Żeby zwiększyć masę ciała trzeba w pierwszej kolejności spożywać posiłki o stałych porach. Najlepiej jeść 4 – 5 wysokokaloryczne posiłki każdego dnia. Warto dodawać produkty o dużej kaloryczności, takie jak: nasiona, awokado, pestki, orzechy, oliwa oraz miód.

Jak przybrać na masie?

Przykładowe dania

Na śniadanie świetnie pasuje jaglanka przygotowana na tłustym mleku. Można do tego dodać miód, zmielone orzechy oraz banana. Należy też pamiętać o jedzeniu drugiego śniadania, które może być nieco mniej kaloryczne, ale również powinno dostarczać energii. Może to być kanapka z plastrami awokado oraz serem, którą skropimy oliwą. Na obiad można przygotować pierś z kurczaka z ryżem i rozłożyć to na kilka porcji. Warto też się wyposażyć w plastikowe lub szklane pudełeczka i zabierać ze sobą pełnowartościowe posiłki do pracy. Takie jedzenie można zawsze szybko podgrzać i zjeść ciepłe w dowolnym miejscu. Zamiast kurczaka można przyrządzić tłustą rybę morską z soczewicą. Przydatne są także suplementy, ale trzeba mieć na uwadze, że mogą one być tylko dodatkiem, a podstawą jest zbilansowana dieta. Należy również unikać takich rzeczy jak pizza, burgery oraz chipsy, które mają dużo kalorii, ale niestety nie są zdrowe. Dieta powinna być oparta głównie na naturalnych produktach.