Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Lodówka dwudrzwiowa Side by Side

Lodówka dwudrzwiowa Side by Side – poznaj 5 powodów, dla których warto ją kupić!

Data publikacji 22 sierpnia 2022

Jesteś przed lub w trakcie remontu i zastanawiasz się, jaka lodówka będzie odpowiednim wyborem dla Twojej kuchni? Zdecydowanie warto, żebyś pomyślał o lodówce dwudrzwiowej typu Side by Side. To rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność w ostatnich latach i nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę liczne korzyści, jakie oferuje. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się im bliżej – poznaj pięć zalet lodówek Side by Side, które sprawią, że zechcesz wyposażyć swój dom lub mieszkanie w to urządzenie.

Lodówka dwudrzwiowa – co to znaczy Side by Side?

Na rynku rozmaitych sprzętów i urządzeń pojawia się wciąż tyle nowinek, że trudno byłoby wyśledzić je wszystkie. Nie inaczej jest z lodówkami dwudrzwiowymi Side by Side, które fakt faktem, nie są żadną nowością, jednak ostatnio przeżywają prawdziwy wystrzał popularności.

Co znaczy określenie Side by Side? Standardowa lodówka, którą możesz spotkać w większości mieszkań, domów jednorodzinnych i biur, to model z komorą chłodzącą na górze i zamrażalką na dole. Jest to oczywiście praktyczne rozwiązanie, do którego można się łatwo przyzwyczaić, jednak nie sprawdzi się ono dobrze w każdym przypadku. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które mają spore rodziny i w związku z tym potrzebują większej przestrzeni w chłodziarce i zamrażarce, żeby przechować ulubione produkty wszystkich domowników.

Lodówko-zmrażarki dwudrzwiowe Side by Side stanowią rozwiązanie tego problemu. Jest to możliwe dzięki prostej, ale pomysłowej zmianie w ich konstrukcji względem klasycznych chłodziarek, polegającej na innym rozstawie komór. W tych modelach zamrażarka znajduje się po jednej stronie, natomiast lodówka po drugiej, z kolei całość otwiera się podobnie do drzwi, które znamy z szaf. To bardzo komfortowe rozwiązanie i zaraz poznasz pięć powodów, dlaczego lodówka tego typu będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

Side by Side to ogromna przestrzeń

Podstawowym powodem, dla którego warto wziąć pod uwagę lodówki dwudrzwiowe, kiedy wymieniasz starą chłodziarkę na nowszy model, jest przestrzeń, jaką oferuje każdy model Side by Side. Łączna pojemność klasycznej lodówki rzadko będzie w stanie przekroczyć 300 litrów pojemności, natomiast modele z dwojgiem drzwi nie mają z tym żadnego problemu. Bez trudu spotkasz w sklepie modele lodówek dwudrzwiowych, które będą w stanie zaoferować nawet 500 czy 600 litrów pojemności.

Nie warto zapominać także o wielkiej zamrażarce. Jeśli jesteś fanem wygody, jaką zapewniają mrożone dania lub półprodukty, to w lodówce dwudrzwiowej będziesz mógł zmieścić je ze znacznie większą łatwością.

Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa a kostkarka do lodu i dyspenser wody

Na pewno znasz to uczucie, kiedy wracasz do domu po ciężkim dniu pracy i marzysz tylko o tym, żeby napić się schłodzonego napoju lub zimnej wody. Dostęp do nich może teoretycznie zapewnić Ci każda lodówka, jednak modele Side by Side mają tutaj jeden atut – przeważnie są wyposażone w kostkarkę do lodu bądź dyspenser wody. Oczywiście będziesz mógł je spotkać także w klasycznych chłodziarkach, jednak, ze względu na większe rozmiary, w modelach dwudrzwiowych będzie to znacznie częstszy widok.

Lodówka Side by Side – komfort i wygoda

Kolejną niepodważalną zaletą lodówko-zamrażarek dwudrzwiowych jest to, jak bardzo są one wygodne w codziennym użytkowaniu. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze – z taką lodówką nie musisz wkładać dużo wysiłku w to, żeby zobaczyć, co ma w środku. Wystarczy, że tylko otworzysz drzwi i wszystko będziesz widział jak na dłoni, co znacznie ułatwi komponowanie każdej listy zakupów.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na komfort lodówek dwudrzwiowych jest to, że nie będziesz musiał się schylać za każdym razem, kiedy będziesz chciał wyciągnąć coś z zamrażarki. Oczywiście lodówki Side by Side także posiadają dolne półki, ale nie będziesz na nie skazany za każdym razem, kiedy będziesz chciał przygotować jakiś mrożony produkt czy gotową potrawę.

Lodówka dwudrzwiowa a nowe technologie

Lodówki dwudrzwiowe to bardzo często topowe rozwiązania różnych marek. Dzięki temu, kiedy zdecydujesz się na taki model, będziesz mógł mieć pewność, że producent naszpikował go rozwiązaniami, których celem jest ułatwienie Ci życia. Przykładem mogą być tutaj specjalne szuflady o zwiększonej wilgotności, idealne do przechowywania warzyw i owoców, czy dotykowe, elektroniczne panele do sterowania całym urządzeniem.

Jeśli jesteś prawdziwym fanem nowoczesnych rozwiązań, możesz zdecydować się także na lodówko-zamrażarkę dwudrzwiową w wersji smart. Takie urządzenie to prawdziwy kombajn technologiczny, który będziesz mógł kontrolować nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu.

Lodówka Side by Side – design

Ostatnim powodem, dla którego powinieneś rozważyć zakup lodówki Side by Side do Twojej kuchni, zdecydowanie jest jej design i ogólna prezencja. Klasyczna lodówka z całą pewnością nie zrobi takiego wrażenia na Twoich gościach, jak wciąż dosyć nietypowy model dwudrzwiowy. Nie jest to może najważniejsza kwestia przy wyborze lodówki, ale bądźmy szczerzy – kto z nas nie lubi się otaczać ładnymi przedmiotami, które dodatkowo łączą świetne wzornictwo i niesamowitą funkcjonalność?

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Redakcja mypastellife.pl

Zespół pasjonatów z dziedziny mody, urody, zdrowia i stylu życia, dzieli się profesjonalną wiedzą na temat najnowszych trendów, pielęgnacji, zdrowego odżywiania i aranżacji wnętrz. Od lat inspirujemy naszych czytelników, dostarczając wartościowe treści, które pomagają czerpać radość z codzienności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?