mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

elewacja domu szara
Dom

Najmodniejsze kolory elewacji domu.

Elewacja domu odgrywa kluczową rolę w jego wyglądzie, ponieważ jest to rzecz, która w zasadzie jako pierwsza rzuca się w oczy.
Jest ona tak samo ważnym dopełnieniem jak okna czy kolor dachówki, a dobrana do pozostałych części zewnętrznych domu tworzy piękną całość.

Obecnie w większości stawia się na stonowane kolory, które będą pasowały do dodatków zewnętrznych. Co prawda można spotkać jeszcze domy w bardziej szalonych kolorach, takich jak pomarańczowy, błękitny czy zielony, ale jest to rzadkość.

Żyjemy w czasach, gdzie we wnętrzach mieszkań dominuje minimalizm, więc tak samo powinna prezentować się wizytówka naszego domu, czyli jego elewacja, aby jeszcze przed wejściem można było domyślić się czego spodziewać się w środku.

Jak dobierać kolory?

Najpopularniejszym kolorem do wyboru niezmiennie zostaje biel, która wybierana jest nie tylko do malowania elewacji, ale także do wnętrz. Kojarzy się ona z czystością i schludnością. Większość nowo wybudowanych domów bije tym kolorem, ponieważ jest nie tylko ładny, ale też, w przypadku zmiany wizji, łatwy w przykryciu innym odcieniem i zazwyczaj pasuje do wszystkiego. W przypadku tego koloru, warto postawić na farbę zmywalną, ponieważ bardzo szybko mogą pojawić się pierwsze zabrudzenia.

Nietrudno zauważyć, że równie jak biała, na domach często widnieje elewacja domu szara. Jest to także stonowany kolor, który nie tylko prezentuje się elegancko, ale także, jak w przypadku białego, jest dość łatwy do pokrycia inną farbą. Niewiele różni się od bieli, jednak łatwiej jest utrzymać czystość na takim ubarwieniu.

Najmodniejsze kolory elewacji domu.

Kolory kremowe są kolejnymi kolorami, na które zwraca się uwagę przy zakupie farby do pokrycia elewacji. W tym przypadku ważne jest, jaki kolor dachówki wybieramy. Najlepiej zdecydować się na nie w przypadku dachówki grafitowej bądź ciemnobrązowej, wtedy całość idealnie się skomponuje i nie będzie wyróżniać.

Tak zwana „słoneczna żółć”, czyli jasny odcień żółtego, również przypadł w ostatnim czasie do gustu. W porównaniu do pozostałych jest on najbardziej „wesołym” kolorem i nawet w przypadku brzydkiej pogody potrafi sprawić, że okolica domu pięknieje.

Na odcień mocno ciemnej szarości stawia najmniejsza grupa, jednak jest prawie tak samo popularny co pozostałe. Jest to odcień, który kojarzy się z luksusem. W tym przypadku najlepiej postawić na kolor dachówki zbliżony do tego, który wybraliśmy na elewacji, dzięki czemu unikniemy brzydkiego odcięcia.

Najistotniejsze w malowaniu domu jest to, aby kolor podobał się właścicielowi, jednak warto dobrać kolorystykę do tej, która dominuje w bliskim sąsiedztwie, ponieważ farba odbiegająca od pozostałych może się bardzo wyróżniać.