mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

oczyszczanie skóry
Uroda

Oczyszczanie skóry to pierwszy krok w rutynie pielęgnacyjnej

Dbanie o skórę to powtarzanie tych samych kroków każdego dnia, według ustalonej rutyny pielęgnacyjnej. Pierwszym krokiem w takiej rutynowe jest dokładne i delikatne Oczyszczanie twarzy. Sprawdź jakich kosmetyków można użyć do tego celu i jak dobrze oczyszczać skórę.

Pierwszy krok w pielęgnacji skóry każdego dnia to właśnie jej oczyszczanie

Aby prawidłowo pielęgnować skórę każdego dnia, należy ją dokładnie oczyścić. Dzięki temu jest ona bardziej podatna na przyjmowane kosmetyki, zapobiega to powstawaniu zaskórników i niedoskonałości, a także opóźnia się starzenie skóry. Poranne oczyszczanie jej i wieczorny demakijaż to bardzo ważny krok w rutynie pielęgnacyjnej. Takie zabiegi możesz robić na sucho lub na mokro, według potrzeb swojej skóry. Ale najlepiej, aby były one delikatne. Skóra sucha i wrażliwa potrzebuje delikatnego oczyszczenia, które dodatkowo jej nie wysusza. Natomiast skóra tłusta i trądzikowa to głębokie oczyszczenie, po to aby odblokować gruczoły łojowe z sebum. W ciągu dnia skóra jest narażona na różne czynniki zewnętrzne, na pot, na makijaż i brud. Tak samo regularnie zbiera się na niej sebum, które trzeba usuwać, aby nie zatykać porów. Aby oczyszczać skórę, należy wybrać najlepszy kosmetyk do tego celu.

Jak oczyszczać twarz na mokro, a jak na sucho?

Jeśli wolisz usuwać zanieczyszczenia za pomocą wody, najlepiej wybierz żel do mycia i przemyj twarz tym żelem lub pianką. Modne są teraz płyny micelarne, które zawierają technologię miceli, dokładnie czyszczących twarz bez konieczności pocierania jej. Po umyciu twarzy, należy ją dokładnie osuszyć, a potem można nałożyć tonik, aby wyrównać ph skóry. Jeśli wybierzesz oczyszczanie bez wody, to wystarczy nasączyć wacik z płynem micelarnym, przemyć twarz i to wszystko. Pamiętaj o tym, że to jaki kosmetyk wybierzesz do oczyszczenia twarzy, jest determinowane rodzajem Twojej cery. Właścicielki skóry wrażliwej lub alergicznej powinny wybierać płyny micelarne, żele lub pianki, najlepiej ze składnikami łagodzącymi. Jeśli zmagasz się ze skórą tłustą, mieszano m lub trądzikową, wybieraj kosmetyki głęboko oczyszczające. Skóra sucha powinna być pod szczególną ochroną i dzięki delikatnym produktom o bogatej formule myć skórę, a jednocześnie ją pielęgnować.

Na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę, aby mieć dobrze oczyszczoną twarz?

Przede wszystkim dopasuj kosmetyk do rodzaju swojej cery, a także zwracaj uwagę na skład. Popularne są żele do mycia twarzy z dodatkiem witaminy C, które nie tylko dobrze ją oczyszczają, ale mają również dodatkowe działanie. Wiele kobiet zmaga się z problemem Szarej i zmęczonej cery, a to właśnie witamina C jest idealna na takie problemy. Z czasem rozświetla skórę, czyni ją bardziej gładką, a także zapobiega zmarszczkom. Żel do mycia twarzy z witaminą C to doskonały pomysł codziennej pielęgnacji. Skóra staje się bardziej ujednolicona, nabiera pięknego blasku i jest bardziej miękka. A kiedy stosuje się żel do mycia twarzy? Używa się go zarówno rano, jak i wieczorem, po to aby oczyszczać skórę z sebum, z kosmetyków i zanieczyszczeń pochodzących z powietrza. Ma wodnistą konsystencję i szybko oczyszcza twarz. 

Materiał oznaczony