mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

pralnia w domu inspiracje
Dom

Pralnia w domu

Pralnia jest miejscem niezbędnym w domu. Dlatego warto, jest ją zrobić tak, aby była funkcjonalna i estetyczna. Pralnia w domu inspiracje można zaczerpnąć z różnych stron wnętrzarskich. Wszystko zależy od tego, ile mamy metrażu. Gdy jest to duża pralnia, to od razu można zainwestować w suszarkę. Dzięki temu będziemy mieć od razu wysuszone pranie. Jednak, gdy pralnia w domu jest mała, to trzeba dostosować pralkę do wymiarów. Przy małej pralni przydają się pralki otwierane od góry. Wtedy zaoszczędzamy dużo miejsca w naszej pralni. Taka pralka otwierana od góry jest wygodna w użytkowaniu. Jeśli, jednak wolimy standardowe pralki otwierane od boku, to trzeba wcześniej sprawdzić, z którego boku ma się otwierać pralka. Jest to bardzo ważne, by nie zagrodzić sobie przejścia do reszty pomieszczenia. W pralni dobrze jest też postawić suszarkę nieelektryczną, gdzie będzie można wywieszać pranie. Jeśli jest też miejsce, to od razu można włożyć tam deskę do prasowania.

Wtedy będziemy mieć wszystko, co potrzebne w jednym miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest też umieszczenie suszarki elektrycznej na pralce. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce w naszej pralni. Dobrze jest też mieć tutaj miejsce na kosz na brudną bieliznę. Planując pralnie w domu, należy umiejscowić ją blisko łazienki. Wtedy w razie potrzeby, nie trzeba biegać z praniem po całym domu. Trzeba także zostawić miejsce na różne szafki, w których trzymać się będzie detergenty potrzebne do prania.

Pralnia w domu

Podstawowymi detergentami są kapsułki, proszek do prania i płyn do prania. Jeśli jest to dom piętrowy, to lepiej jest ustawić pralnię na parterze, wtedy ewentualnie będzie blisko do wywieszenia prania na dworze. Może być też piwnica, jeśli mamy taką możliwość. By estetycznie wyglądała nasza pralnia, to można zabudować pralkę i suszarkę szafką o gładkich frontach. Dobrze jest też mieć miejsce w pralni na wieszaki. Jest to idealnie rozwiązanie dla ubrań, które się bardzo gniotą. Warto także dodać, że pralnia znajdująca się w piwnicy lub w miejscu, gdzie jest daleko od sypialni, nie będzie przeszkadzać innym domownikom w relaksie. Również wtedy można puszczać bez problemu pranie w nocy. Dzięki temu na rano będziemy mieć czyste ubrania. Przy robieniu pralni warto pamiętać, też o ścianach i podłodze. Muszą być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Dobrze też jest, jeśli są to wygłuszające materiały. Mogą to być płytki. Farba musi być wodoodporna. Sam kolor ścian zależy tylko od gustu właścicieli. Można także skusić się na tapety.