mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

Scrapbooking i decoupage
Lifestyle

Scrapbooking i decoupage – jak wybierać i gdzie kupować akcesoria i materiały?

Scrapbooking i decoupage to dwie techniki plastyczne, zyskujące coraz więcej zwolenników wśród amatorów DIY.  Dzięki nim można tworzyć oryginalne pudełka, kartki okolicznościowe czy rodzinne albumy, ale również zdobić meble i przedmioty ze szkła lub ceramiki.  Potrzebne są jednak nie tylko kreatywność i precyzja, ale również odpowiednie materiały i akcesoria. Jaki sklep z artykułami do scrapbookingu i decoupage wybrać? Jakie akcesoria i materiały będą niezbędne?

Gdzie szukać akcesoriów i materiałów do prac plastycznych?

Zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni twórcy DIY, chętnie odwiedzają decoupage sklep https://zielonekoty.pl/. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika układowi sklepu, znalezienie odpowiednich materiałów i narzędzi nie zajmuje wiele czasu. Co ważne, poza podziałem na artykuły do decoupage i scrapbookingu, można skorzystać z bardzo wygodnego podziału na kategorie tematyczne (takie jak np. wiosna lub Boże Narodzenie).

W sklepie znaleźć można zarówno materiały do twórczości plastycznej, takie jak ozdobne papiery, farby, kleje i taśmy, ale także narzędzia do wycinania szablonów lub przenoszenia wzorów na zdobione powierzchnie. Osoby chcące rozwijać swoje hobby znajdą akcesoria potrzebne na różnych poziomach zaawansowania DIY.

Jakie akcesoria do scrapbookingu wybrać?

Scrapbooking sklep Zielone Koty posiada w swojej ofercie wszystko to, co może się okazać niezbędne podczas samodzielnego tworzenia kompozycji z papierowych elementów. Poza kolorowymi, ozdobnymi papierami, przydadzą się przybory do precyzyjnego wycinania. Poza nożyczkami, nożykami i maszynkami do wykrajania i wytłaczania, warto zaopatrzyć się również w maty samogojące, zapewniające możliwość bezpiecznego wycinania elementów, bez niszczenia blatu.  W sklepie dostępne są również gotowe szablony pudełek, kartek czy notatników, mogące stanowić bazę do dalszego, samodzielnego zdobienia.

Chcąc wykonać własnoręcznie album na rodzinne fotografie lub pamiątkową księgę z ważnej uroczystości, warto pamiętać również o specjalnych tekturach i płótnach na okładki, a także dziurkaczach i narzędziach do bigowania. Dzięki nim, po wykonaniu pojedynczych stron i zabezpieczeniu ich przekładkami z kalki fotograficznej, możliwe będzie połączenie wszystkich elementów w całość. Warto przyjrzeć się również ofercie stempli ozdobnych oraz zestawom do złoceń na gorąco. Dzięki ich wykorzystaniu, stworzona własnoręcznie praca może stać się prawdziwym dziełem sztuki.

Czego potrzebujesz do zdobienia przedmiotów techniką decoupage?

Decoupage to technika zdobienia powierzchni drewnianych, szklanych, ceramicznych lub metalowych za pomocą naniesionych na nie wzorów wyciętych z serwetek lub cienkich papierów. Aby jednak technika ta dawała trwałe dekoracyjne rezultaty konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, naklejenie wzoru, a następnie utrwalenie kompozycji.

Poza szeroką gamą serwetek i papieru ryżowego, konieczne jest więc zaopatrzenie się w kleje i podkłady do decoupage (często z werniksem), a także lakiery i woski utrwalające. Preparaty te różnią się między sobą w zależności od tego, na jakiej powierzchni zamierzamy umieścić zdobienia. Do powierzchni drewnianych przydadzą się również odpowiednie bejce. Co ciekawe, w sklepie Zielone Koty znaleźć można nawet specjalne kleje do nanoszenia wzorów decoupage na świece.

Sklep decoupage jest również idealnym miejscem, jeśli szukamy pomysłu na prezent dla fana DIY. Zestaw akcesoriów i materiałów do własnej kreatywnej twórczości ucieszy każdego miłośnika scrapbookingu i decoupage.

Materiał zewnętrzny