mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

szczotka do włosów wypadających
Lifestyle

Szczotki do włosów

W obecnych czasach Panie bardzo dbają o wygląd, stylizację oraz higienę. Szczegóły dopasowane są w każdym detalu. Nie od dziś wiemy, że to jak wyglądamy bardzo rzutuje na to jak się czujemy i tym samym w jakim stopniu jesteśmy pewne siebie.

Dobrze dobrany makijaż, zakrywający niedoskonałości i wszelkie mankamenty. Stylizacja podkreślająca nasze największe atuty – to wszystko sprawia, że nasza pewność siebie wzrasta, że dobrze czujemy się we własnej skórze. A nawet, że siebie lubimy! Pamiętajmy, że nikt nie jest doskonały. To jak wyglądamy zależy od nas samych.

Bez wątpienia dużym autem kobiet są piękne, zadbane i lśniące włosy. Dodają one niesamowitego uroku i blasku. Są bowiem wisienką na torcie w każdej stylizacji. Dodają efektu wow. Wyobraźmy sobie kobietę w najdroższej biżuterii świata i małej czarnej, a teraz dodajmy byle jaki koczek z odrostami i poszarpanymi włosami. Nie wygląda to dobrze prawda? Dlatego tak dużo czasu poświęcamy pielęgnacji włosów. Blizny, trądzik na twarzy jesteśmy w stanie zakryć dobrym podkładem i wyglądać rewelacyjnie. Takich sposobów niestety nie ma jeśli chodzi o dobry wygląd włosów. Tu cuda działa odpowiednia pielęgnacja.

Problem wypadania włosów

Najczęstszym problemem jest niestety wypadanie włosów. Przyczyną tej dolegliwości może być uwarunkowanie genetyczne, niedobór witamin bądź nieodpowiednie szczotkowanie. Tak, nasze włosy są wymagające. Odpowiednia szczotka do włosów wypadających czyni naprawdę cuda! Ale jak wybrać taką szczotkę? Czym ona się wyróżnia?

Obecny rynek oferuje szeroki wybór szczotek do włosów. W sklepach znajdziemy szczotki do włosów cienkich, grubych, kręconych, dla dzieci, wypadających. Jest tego mnóstwo, prawda?

Nie od dziś wiemy, że wypadające włosy należy traktować z dużą ostrożnością, przecież to nasz jeden z największych skarbów! Do rozczesywania takich włosów najlepiej sprawdzi się klasyczna szczotka, która będzie miała szeroko rozstawione ząbki, które te zaś będą zakończone osłonkami – małymi, plastikowymi kuleczkami. Szczotka taka umożliwi pozbycie się bólu podczas czesania, z kolei kuleczki na końcówkach ząbków wymasują głowę, pobudzając przy tym mieszki włosowe do wzrostu. Niektóre szczotki mają również kształt 3D – pozwala to na łatwe rozczesywanie włosów, niezależnie od tego, pod jakim kątem używamy szczotkę.

Szczotki do włosów

Świetnym rozwiązaniem będzie również szczotka z włosia dzika. Szczotka taka zapewni pielęgnację włosów na wysokim poziomie. Szczecina (włosy dzików) posiada naturalną keratynę i przede wszystkim nie ingeruje w strukturę włosów, dzięki czemu dobrze rozczesuje włosy nadając im blasku i wygładzenie.