mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

katowice
Lifestyle

7 atrakcji w Katowicach dla dzieci

Rodzice często poszukują miejsc, w których ich pociechy mogłyby się wyszaleć i spędzić beztrosko czas. Rodziny odwiedzające stolicę Śląska mogą znaleźć w tym mieście wiele atrakcji, które z pewnością wywołają ekscytację nie tylko u najmłodszych. Jakie atrakcje dla dzieci w Katowicach warto odwiedzić? Ten krótki poradnik zawiera listę 7 najciekawszych obiektów, które zapewnią małoletnim wspaniałą rozrywkę.

Atrakcje dla dzieci w Katowicach – o czym warto pomyśleć?

Podczas planowania wyjazdu z małymi podróżnikami, pierwszą istotną kwestią jest organizacja noclegu. Szeroka baza miejsc noclegowych w Katowicach sprzyja większym i mniejszym rodzinom pod względem różnorakich udogodnień np. bliskość placu zabaw, możliwość skorzystania z basenu lub asortymentu zabawek.

Gdy pobyt jest już w pełni zorganizowany, warto pomyśleć o urozmaiceniu go gadżetami, które jeszcze bardziej umilą dziecku czas. Jeśli okazją do aktywnego wypoczynku są np. urodziny pociechy warto pomyśleć o zakupieniu tortu i balonika wypełnionego helem w kształcie cyfry. Nie znając miasta, poszukiwanie tych akcesoriów może być nieco utrudnione, dlatego wystarczy po prostu wpisać w Google zapytania: „balony z helem Katowice” i „smaczne torty Katowice”, a tym samym uzyskać rekomendacje do najlepszych lokalnych cukierni i sklepów z gadżetami urodzinowymi.

Atrakcje dla dzieci – Katowice

Poniżej przedstawiamy 7 atrakcji dla dzieci w Katowicach, do których koniecznie trzeba zabrać pociechy nie tylko w urodziny, ale też bez okazji.

1. 1000 Klocków

1000 Klocków to cala zabaw, która pozwala na kreatywne zabawy z dziećmi. Dzięki zaopatrzeniu w ponad 100 tys. klocków LEGO, rodziny będą tam mogły spędzić cały dzień tworząc najrozmaitsze budowle. Specjalnie przygotowane makiety, piaskownica, tory dla pojazdów rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Klocki LEGO ponadto, pozytywnie wpływają na poprawę zdolności manualnych i spostrzegawczość u dzieci.

2. Nibylandia

Sala zabaw Nibylandia stworzona została w oparciu o świat Piotrusia Pana. Do dyspozycji dzieci dostępne są np. Kangurza Kajuta, Zamek Piracki lub Księżniczki. Dla maluchów poniżej 4 roku życia przygotowano tzw. Przystań Malucha, w której to dopasowano przeszkody i zabawki do wieku. W Nibylandii można również zorganizować „Dzień Urodzin” i wykorzystać wspomniane już balony z helem.

3. Bawialnia i Kawiarnia Gili Gili

Głównym założeniem zabawy z dziećmi w Bawialni Gili Gili, jest pobudzenie wyobraźni, nauka oraz zyskanie pozytywnej energii do działań. W pomieszczeniach dostępne są m.in.: atrybuty edukacyjne Montessori, drewniane zabawki, dary Froebla, zestawy do zabawy w dom lub warsztat, autka, instrumenty muzyczne, materiały sensoryczne, książki, itp. Z kolei Kawiarnia Gili Gili (zlokalizowana w tym samym miejscu co Bawialnia), to fantastyczne miejsce na chwile wytchnienia, podczas gdy dziecko pochłonięte jest zabawą.

4. Park Śląski 

W Parku Śląskim usytuowanych jest wiele ciekawych obiektów dla rodzin, jak np.:

  • Planetarium – miejsce cyklicznych spotkań oraz pokazów, w tym lekcji z geografii czy fizyki. Budynek posiada specyficzną kopułę wykorzystywaną do wizualizacji gwiazdozbiorów i planet,
  • Ogród Zoologiczny – dostosowany do hodowli egzotycznych gatunków zwierząt, rodziny będą mogły tam zobaczyć m.in. hipopotama, słonia afrykańskiego czy lemura,
  • Górnośląski Park Etnograficzny – obszar skansenu obejmuje około 22 ha, zlokalizowane są tam zabytkowe zagrody, spichlerze i chałupy architektury drewnianej,
  • Kolejka Elka – ciągnie się przez całą długość Parku Śląskiego,
  • Legendia – najstarsze w Polsce wesołe miasteczko, które bogate jest w dużą ilość obiektów do zabaw.

5. Bajka Pana Kleksa

Do jednych z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Katowicach bez wątpienia należy pierwsze w Polsce Centrum Kultury, Nauki i Zabawy „Bajka Pana Kleksa”. Przestrzeń obiektu została zaprojektowana z myślą o świecie fantazji. Wnętrza są podzielone i można w nich znaleźć m.in.: wielki statek, „magiczne lustra”, tajemnicze szuflady, drewniane zabawki, czy gry planszowe. Jedną z opcji jest zwiedzanie np. z pomocą Pana Kleksa z bajki Jana Brzechwy, który pełni rolę przewodnika, natomiast drugą – indywidualne. Dodatkowym atutem obiektu są oferty warsztatowe z zakresu zajęć kulinarnych, plastycznych lub chemiczno-fizycznych.

6. Bombel Cafe

Fundamentem tej bawialni jest inspiracja pedagogiką Waldorfską (zrozumienie rozwoju człowieka), zaś jej celem – wspieranie wszechstronnego nabywania umiejętności przez dziecko, bez uczucia presji. Bombel Cafe kładzie nacisk na kreatywność. Elementy służące zabawom są wykonane wyłącznie z materiałów naturalnych.

7. Muzeum Najmniejszych Książek Świata

Ostatni, warty uwagi rodzin obiekt w Katowicach to baza miniaturowych dzieł polskiej literatury oraz biografii znanych osób. Te minimalistyczne wersje książek są dobrym sposobem na zainicjowanie lekcji historii i literatury. Zainteresują zarówno najmłodszych, jak i dorosłych.

Jak łatwo zauważyć w Katowicach nie brakuje atrakcji dla dzieci. Z tego względu naprawdę warto jest odwiedzić to miasto i całą rodziną spędzić niezapomniane chwile.