Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jak prawidłowo dbać o włosy kręcone i falowane

Jak prawidłowo dbać o włosy kręcone i falowane?

Data publikacji 25 lutego 2024


Piękne i zdrowe kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, uzyskanie zadowalającego skrętu nie jest prostym zadaniem. Włosy kręcone są zwykle suche, puszą się na końcach, a u nasady są oklapnięte. Aby uzyskać pożądany efekt należy zastosować prawidłową pielęgnację. Jak dbać o kosmyki, aby uzyskać lśniące, gładkie i sprężyste fale bądź loki?

Właściwości włosów kręconych

Jakie są kręcone włosy? Naturalne kręcone kosmyki bywają niezwykle wymagające. Jednak przy odpowiednich kosmetykach oraz właściwych metodach pielęgnacyjnych można je ujarzmić. Bez prawidłowej pielęgnacji takie kosmyki są suche, bardzo delikatne, wrażliwe i skłonne do uszkodzeń oraz złamań, ponadto łatwo je obciążyć i mogą szybko się przetłuszczać, też niemal natychmiastowo reagują na wilgoć w powietrzu i zaczynają się wtedy puszyć.

Jak pielęgnować fale i loki?

Aby skręt włosów prezentował się pięknie i zdrowo, a jednocześnie był trwały – należy przyłożyć się do prawidłowej pielęgnacji i stosować wysokiej jakości szampony, odżywki i inne produkty, takie jak np. odżywczy spray czy maski i serum do kosmyków.

1. Mycie włosów

Kręcone włosy są bardzo wrażliwe, dlatego należy do ich pielęgnacji stosować delikatne szampony, takie jak na przykład Kevin Murphy szampon do kręconych włosów. Warto zaznaczyć, że również sam sposób mycia kosmyków powinien być łagodny w przypadku fal i loków. Ważne jest także to, aby do mycia i spłukiwania preparatów używać letniej wody. Ciepła może doprowadzić do tego, że kosmyki staną się słabsze i zaczną się bardziej puszyć, ponieważ ich łuski nie zostaną zamknięte. Do czyszczenia należy stosować delikatne rozwiązanie, takie jak Kevin Murphy szampon do kręconych włosów. Ma on w składzie wyłącznie naturalne substancje. Wysokiej jakości produkty tej uznanej marki można znaleźć np. na stronie https://sklep.dayspashe.pl/marki/222-kevin-murphy. Należy również całkowicie zrezygnować z produktów, które posiadają SLS czy parabeny.

2. Odżywianie loków

W przypadku włosów kręconych należy zadbać o nawilżenie. Bez odżywki loki są suche, łamliwe i czasami się nawet kruszą. Są także podatne na puszenie, a ich skręt nie wygląda wtedy dobrze. Odżywki, podobnie jak szampony, powinny być wysokiej jakości i powinny być dedykowane konkretnemu rodzajowi włosów. Znakomitym pomysłem jest zastosowanie takich rozwiązań jak Kevin Murphy odżywka do włosów suchych, ale i Kevin Murphy odżywka wygładzająca i odbudowująca. Tego typu produkty zawierają cenne składniki odżywcze, najlepiej stosować je podczas każdego mycia. Co jakiś czas warto również użyć maski.

3. Suszenie loków

Kręcone włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami. Z tego powodu należy je wysuszyć zimnych powietrzem, zastosować dyfuzor bądź pozwolić im wyschnąć samoistnie. Niestety, takie włosy schną bardzo długo – najczęściej nawet kilka godzin. Przed użyciem ciepłego powietrza należy je zabezpieczyć stosując specjalny spray, który nie tylko zachowa ich dobry stan, ale i podkreśli skręt.

Najwyższej jakości kosmetyki pozbawione szkodliwych substancji najlepiej kupować w sklepie internetowym z kosmetykami do salonów fryzjerskich, takich jak sklep.dayspashe.pl, w hurtowniach z takimi preparatami lub bezpośrednio na stronie producenta.

Materiał zewnętrzny

Redakcja mypastellife.pl

Zespół pasjonatów z dziedziny mody, urody, zdrowia i stylu życia, dzieli się profesjonalną wiedzą na temat najnowszych trendów, pielęgnacji, zdrowego odżywiania i aranżacji wnętrz. Od lat inspirujemy naszych czytelników, dostarczając wartościowe treści, które pomagają czerpać radość z codzienności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?