Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie przeziębienie u dziecka

Przeziębienie u dziecka – profilaktyka, powikłania.

Data publikacji 21 września 2021

Zbliżający sie okres jesieni to czas chorób i przeziębień. Coraz niższe temperatury, deszcze, chłodne noce i wiatry mogą spowodować złe samopoczucie zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dlatego też już od samego początku życia malucha warto zadbać o jego odporność. Jeśli odpowiednio przygotujemy dziecko oraz prawidłowo o niego zadbamy może okazać się, że przeziębienie u dziecka jest bardzo rzadkie. Jak zatem doprowadzić do takiej sytuacji? Jak dbać o naszych podopiecznych. Jak siebie radzić z lekkim zaziębieniem u maluchów? Czy taki stan jest niebezpieczny dla naszych wychowanków?
Aby uniknąć przeziębień i różnego rodzaju infekcji u dzieci należy stosować się do kilku ważnych zasad. Najważniejszym rytuałem, który powinien być wpojony dziecku jest częste mycie rąk. Nawyk ten minimalizuje ryzyko przenoszenia sie jakichkolwiek bakterii. Dziecko po długiej zabawie, przyjściu do domu, załatwianiu się, jak również przed posiłkiem powinno umyć dłonie w ciepłej wodzie.

Samo mycie rąk to nie wszystko!

Jednak samo mycie rąk nie pomoże. Rodzice powinni zadbać również o otoczenie malucha. Ich zadaniem jest częste dezynfekowanie oraz czyszczenie zabawek, łózka i pościeli dziecięcej. jak również ubrań czy naczyń z których spożywa posiłek dziecko. Przeziębienie u dziecka można ograniczyć również stosując u niego odpowiednią dietę. Niezależnie od stanu zdrowia dziecka oraz pory roku warto zadać o odpowiednią ilość składników odżywczych i mineralnych. Ponadto dieta ta powinna być bogatą w witaminę C i D. W niektórych przypadkach można stosować dodatkową suplementację. Profilaktyka przeziębień u dzieci obejmuje również czynniki takie jak: aktywność fizyczna, odpowiednie dobieranie odzieży do temperatury i warunków panujących na zewnątrz czy spokojny tryb życia dziecka – unikanie stresu oraz odpowiednia ilość i jakość snu.

Przeziębienie u dziecka - profilaktyka, powikłania.

Jakość, a nie ilość


Jeśli wszystkie te aspekty zostaną spełnione i wdrożone w codzienne życie można spodziewać się rzadszych chorób i infekcji całej rodziny.
Warto zatem zadbać o zdrowie i kondycję najmłodszych, gdyż nieleczone przeziębienie u dziecka może prowadzić do poważnych konsekwencji. Brak reakcji lub częste przeziębienia mogą w przyszłości powodować problemy z oddychaniem, przewlekłych chorób serca w tym przerostu komór czy nawet rozedmy płuc. Ponadto stale utrzymująca się gorączka powoduje odwodnienie i wycieńczenie, jak również może wpłynąć na rozwój wszystkich cech i narządów młodego człowieka. Ból gardła może przerodzić się w jego wirusowe zapalenie. Brak reakcji na przeziębienie może także powodować zapalenie ucha środkowego czy osłabienie całościowego układu immunologicznego.

Redakcja mypastellife.pl

Zespół pasjonatów z dziedziny mody, urody, zdrowia i stylu życia, dzieli się profesjonalną wiedzą na temat najnowszych trendów, pielęgnacji, zdrowego odżywiania i aranżacji wnętrz. Od lat inspirujemy naszych czytelników, dostarczając wartościowe treści, które pomagają czerpać radość z codzienności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?