mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

krem z retinolem
Uroda

Jak prawidłowo używać kremu z retinolem?

Ostatnio sporo mówi się o pozytywnych właściwościach retinolu. Na pewno jest to świetny kosmetyk dla osób w wieku dojrzałym lub starszym. A dlaczego? Otóż czysty retinol to substancja zdolna do odmładzania i upiększania skóry, czyli przede wszystkim przywracania jej elastyczności, ale też spłycania zmarszczek, zwłaszcza tych mniejszych, które nie są jeszcze aż tak bardzo widoczne na powierzchni cery i których z powodzeniem można się pozbyć. Krem z retinolem to świetny wybór dla większości kobiet, ale czy można go używać non stop przez cały rok? Odpowiedź na to pytanie często jest przecząca. Tak specjalistycznych i intensywnie działających kosmetyków często wręcz nie powinno się używać bez żadnych przerw. Czy jednak tak też jest z retinolem? Czy jednak rzeczywiście skóra dojrzała może źle reagować na nadmiar retinolu, czy może jednak jest to tylko mit, który jakimś sposobem utrwalił się w społeczeństwie? To akurat wypadałoby sprawdzić. Ludzie lubią mówić różne rzeczy i lubią wypowiadać się na tematy, o których często nie mają zielonego pojęcia, a przez to nieraz wprowadzają innych w błąd.

Jak prawidłowo używać kremu z retinolem?

Kiedy najlepiej używać kremu do rąk?

Odpowiedź na to pytanie jest natomiast stosunkowo prosta. Kosmetyki zawierające retinol jak najbardziej mogą być używane przez cały rok i to bez żadnych przerw. Na pewno nie należy zaprzestawać ich stosowania tylko i wyłącznie z powodu starszego wieku skóry. Bo wiek nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Nawet skóra dojrzała w wieku pięćdziesięciu czy sześćdziesięciu lat potrafi świetnie zareagować na kosmetyki z retinolem. Trzeba ją tylko do nich na spokojnie i powoli przyzwyczaić. Przygodę z retinolem należy rozpocząć od jego minimalnych dawek. Na pierwszy rzut świetnie sprawdzi się krem z retinolem o stężeniu wynoszącym maksymalnie 0,4%, a nawet i nieco niższym. Takiego kosmetyku należy używać przez przynajmniej kilka miesięcy, by dopiero później móc go zamienić na preparat o wyższej zawartości retinolu. Pielęgnacja tego rodzaju zawsze musi być też połączona ze specjalistyczną ochroną przeciwsłoneczną. Skóra, na której używa się retinolu, staje się bardziej podatna na przebarwienia. Nie wolno jej w ogóle opalać. Z tego powodu przy porannej pielęgnacji należy zawsze zastosować jakiś krem z filtrem o SPF 50.

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu skóra źle reaguje na krem z retinolem, nie należy jej zmuszać do przyjmowania tego kosmetyku. Czasami nie warto słuchać rekomendacji innych osób. Należy wsłuchiwać się w potrzeby swojej własnej skóry i wybierać dla niej to, co naprawdę jej służy.