mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

jak przyciemnić włosy
Uroda

Zabiegi włosów i ich naturalne przyciemnianie

Piękne i zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet. Szczególnie tych cierpiących na ich wysoką łamliwość. Na szczęście tego typu problemom można zaradzić, stosując rozmaitego rodzaju odżywki bądź płukanki. Obecnie pojawia się coraz więcej porad innych kobiet, które w ten czy inny sposób zaradziły swoim problemom z włosami i to nie tylko dotyczącym ich zwiększonej łamliwości.

Jak zachować naturalny połysk włosów?

Jednocześnie oprócz posiadania pięknych oraz gęstych włosów o pięknym połysku to tylko jedna z wielu spraw dotyczących włosów. Wciąż wiele z nich dotyczy ich zmiany. Najczęściej bowiem dzieje się, tak że kobieta o kręconych włosach marzy o ich stałym wyprostowaniu i pozbyciu się z domu prostownicy, zaś właścicielki prostych za wszelką cenę usiłują nadać włosom przynajmniej falistego kształtu. Nie jest to zazwyczaj proste i wymaga codziennego poświęcenia ogromu czasu na ułożenie nie do końca posłusznych włosów w odpowiedni sposób. Niestety często regularne i wręcz niemal stałe użytkowanie lokówki bądź prostownicy kończy się problemami wywołanymi osłabieniem struktury włosa.

Nie inaczej sprawy przedstawiają się przy zmienianiu kolorytu włosów. Niektóre osoby wręcz wybitnie często oraz drastycznie dokonują rozmaitych zmian. W jednym momencie właścicielka jasnych blond włosów staje się brunetką, aby chwilę później spacerować ulicami miasta jako ognista rudowłosa. Co więcej, współczesne trendy rozwinęły się na tyle mocno i rozmaicie, że wcale nie ma konieczności farbowania całych włosów. Można zdecydować się zarówno na pasemka czy ombre.

Zabiegi włosów i ich naturalne przyciemnianie

Przyciemnienie włosów

Coraz większą popularnością cieszy się przyciemnianie włosów. Istnieją jednak sprawdzone domowe sposoby, które w sposób mało inwazyjny pozwolą na zmianę koloru. Jak przyciemnić włosy, aby cały proces miał charakter skuteczny, ale również naturalny?

Wiele osób decydujących się na zmianę kolorytu włosów, wciąż sięga po farby dostępne w drogeriach. Niemniej jednak nie można z całą mocą stwierdzić, aby były to zabiegi zdrowotne. Każde farbowanie bowiem osłabia ogólną strukturę włosa. Szczęśliwie istnieją rozwiązania, które w zasadzie przekazywane są z pokolenia na pokolenie i od wieków odnoszą zamierzony skutek. Do takich właśnie babcinych sposobów zaliczyć można bez cienia wątpliwości rozmaite płukanki, których wykonanie wbrew wszelkim pozorom nie nastręcza zbyt wielu problemów.

Płukanki to zabiegi szybkie, proste oraz przede wszystkim naturalne, co znaczy, że są zdrowsze od przeciętnego farbowania. Chcąc przyciemnić kolor włosów, można śmiało zastosować płukankę z kawy, kory dębu bądź pokrzywy. Dużą popularnością cieszą się również orzechy włoskie. Natomiast o ile pokrzywa, orzechy czy kawa jest składnikiem ogólnodostępnym, o tyle korę dębu można zakupić w każdej większej aptece.