mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

kosmetyki
Zdrowie

Jakie kosmetyki pomogą na wypadanie włosów jesienią?

Wypadanie włosów to powszechnie występujący problem jesienią. Zobacz, w jaki sposób można wzmocnić włosy, by nie wypadały i odrosły szybko!

W sklepach można znaleźć dzisiaj rozmaite kosmetyki na wypadanie włosów. Dodatkowo problem nadmiernego wypadania można również redukować innymi sposobami. Jakie z nich sprawdzą się jesienią, a także zimą, gdy najczęściej dochodzi do zwiększonego wypadania włosów?

Dlaczego włosy często wypadają jesienią?

Sezonowe wypadanie włosów najczęściej rozpoczyna się jesienią i może trwać aż do zimy. To popularny problem dotykający przede wszystkim kobiet, który zwiastowany jest przez coraz większą liczbę włosów widocznych na grzebieniu albo na szczotce.

Zwiększone wypadanie włosów jesienią najczęściej jest rezultatem zmian pogodowych. Pod wpływem słońca dochodzi do zwiększania się ilości ważnych hormonów, między innymi estrogenów u kobiet oraz witaminy D. Gdy pogoda się załamuje, czyli pojawia się zachmurzenie, deszcz, dochodzi też do wahań tych związków, co może powodować wypadanie włosów.

Dodatkowo przyczyną nadmiernego wypadania włosów w okresie jesiennym może być wyjazd na wakacje. Promieniowanie UV, słona lub chlorowana woda z morza, oceanu czy basenu mogą osłabić włosy i spowodować, że będą wypadały szybciej niż zwykle.

Jak zmniejszyć wypadanie włosów?

Wypadanie włosów jest problemem, który wymaga odpowiedniej reakcji. W tym celu można zastosować różne metody, by zastopować wypadanie i jednocześnie wzmocnić włosy i przyspieszyć ich odrost. Co wybrać?

Kosmetyki na wypadanie włosów

Jesienią warto sięgnąć przede wszystkim po odpowiednie kosmetyki na wypadanie włosów, które zawierają w sobie składniki wzmacniające pasma oraz aktywujące pracę mieszków włosowych. 

Do wyboru jest wiele różnych produktów, na przykład szampony, balsamy, odżywki na wypadanie włosów. Warto także sięgnąć po preparaty w formie wcierek czy ampułek, które zawierają w swoim składzie silnie skoncentrowane składniki aktywne poprawiające kondycję włosów. Dla najlepszych efektów należy korzystać z nich regularnie.

Dieta na wypadanie włosów

By zmniejszyć problem wypadania włosów, warto też zastosować odpowiednią dietę. Będą one wspierać kosmetyki na wypadanie włosów od wewnątrz organizmu.

Powinna być ona przede wszystkim bogata w warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, ale również w dobrej jakości białka, nabiał oraz tłuszcze, zwłaszcza w formie olejów nierafinowanych, które zawierają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Suplementy na wypadanie włosów

Jesienią można także sięgnąć po suplementy pozwalające na zredukowanie problemów z wypadaniem włosów. Dzięki temu, że zawierają one zróżnicowane składniki aktywne, pomagają w szybkim uzupełnieniu niedoborów i już po paru tygodniach ich zażywania można zauważyć pierwsze efekty.

Polecane są przede wszystkim preparaty zawierające w składzie witaminy, w tym witaminy z grupy B, ekstrakty roślinne jak pokrywa, skrzyp polny, minerały jak żelazo, cynk, selen. W sprzedaży można znaleźć specjalne preparaty poprawiające kondycję włosów.