mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

pokój zabaw dla dzieci
Lifestyle

Wybieramy zabawki dla dzieci

Spora część życia każdego dziecka będzie przeznaczona na zabawę. Zabawa nie jest zresztą zupełnie bezwartościową aktywnością, bo często to właśnie przez nią nasze dzieci najszybciej opanowują nowe umiejętności i uczą się różnych rzeczy. Powinniśmy więc zadbać o to, by stworzyć dla nich w domu oddzielny pokój zabaw dla dzieci, wypełniając go sporą ilością zróżnicowanych przedmiotów do zabawy. Zabawki zawsze starajmy się jednak mądrze wybierać. Nie wszystkie z nich będą w stu procentach dobre dla naszych pociech.

Wybieramy zabawki dla dzieci

Producenci artykułów dziecięcych zdecydowanie najmocniej koncentrują się na wymyślaniu i tworzeniu jak najróżniejszych zabawek. Dobrze wiedzą, że to właśnie one w większości przypadków kuszą rodziców najbardziej. To na nie zwykle wręcz lubimy wydawać pieniądze. Chcemy, by w pokojach naszych dzieci występowały zróżnicowane zabawki dla dzieci, zdając sobie sprawę z tego, że nie służą one wyłącznie do celów rozrywkowych, bo nieraz też wspierają rozwój maluchów i są w stanie je czegoś nowego nauczyć albo pomóc im w zdobywaniu różnych umiejętności. Szeroka oferta nieraz jednak utrudnia nam zakupy. Jakim zabawkom i którym producentom warto więc pod tym względem zaufać?

Jakiej zabawki potrzebuje nasza pociecha?

Najpierw zastanówmy się nad tym, do jakiego celu potrzebujemy nowej zabawki. Nie zawsze ten cel jest oczywisty. Tylko w teorii zabawka ma służyć jedynie do zabawy i wszyscy doskonale już o tym wiemy. Jeżeli np. chcemy kupić coś takiego, co zajmie nasze szkraby na dłuższy czas, w momencie gdy my będziemy pracować albo zajmować się różnymi domowymi obowiązkami, powinniśmy celować w rzeczy, które są w stanie skupić na sobie uwagę maluchów na dłużej niżeli wyłącznie jedną godzinę.

Każda zabawka dla dzieci powinna też nasze szkraby rozwijać. To ważny, aby pokój zabaw dla dzieci został wypełniony rzeczami zachęcającymi do tego rozwoju. Zabawka musi pobudzać małego użytkownika do praktykowania zróżnicowanych aktywności. Nie kupujmy zabawek masowych. One zwykle sprawiają, że zabawa staje się bierna, przez co maluch niczego na niej nie zyskuje. Znacznie lepsze są te artykuły, które rozwijają różne cechy czy umiejętności, czyli zmuszają do koncentracji uwagi, rozbudzają wyobraźnię albo ćwiczą zdolności werbalne.

Na szczęście akurat te najbardziej rozwijające zabawki dla dzieci zazwyczaj są produktami najprostszymi i zarazem najtańszymi. Im mniej skomplikowany wyrób, tym bardziej działa on pobudzająco. Zabawki, które same wszystko robią, są dla dzieci atrakcyjne tylko na krótką chwilę. Lepiej więc wybierać rzeczy proste, które można stosować na wiele różnych sposób.