mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

dieta 2000 kcal
Dieta

Diety odchudzające

Ze względu na szybkie tempo życia i liczne obowiązki zawodowe coraz więcej osób decyduje się na odchudzanie pod okiem doświadczonych specjalistów. Takie rozwiązanie to ogromne ułatwienie, gdyż podopieczni dostają gotową listę zakupów i mogą przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem. Zazwyczaj bazą każdego dania są sezonowe warzywa lub owoce, ryby oraz chude mięso, na przykład drób.
Istotne jest aby posiłki przygotowywane były na parze, gotowanie lub pieczone w piekarniku. Należy unikać smażenia w głębokim oleju oraz ograniczyć kaloryczne sosy.
Do każdego posiłku dobrze jest dodawać świeże warzywa.
W dużych miastach doskonałym rozwiązaniem są cateringi dietetyczne. Codziennie pod drzwi klientów dostarczane są opisane posiłki na cały dzień. Do wyboru są różnorodne zestawy o różnej wartości kalorycznej. Osoby, które chcą stracić na wadze decydują się na obcięcie kalorii. W takiej sytuacji doskonałym wyborem jest dieta 2000 kcal. Jest to dieta idealna dla kobiet, które nie wykonują ciężkiej pracy fizycznej.

Dieta dla aktywnych fizycznie

Dieta dla aktywnych fizycznie

Aktywni mężczyźni powinni zwiększyć dzienną podaż kalorii nawet do 4000.
Miesięczny koszt diety pudełkowej mieści się w przedziale od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność czasu ale również pieniędzy.
Znani dietetycy i trenerzy personalni nieustannie prześcigają się w komponowaniu nowych diet dla swoich podopiecznych. Jeszcze do niedawna hitem była dieta oczyszczająca, której głównym założeniem było picie koktajli i samodzielnie przygotowanych soków owocowych i warzywnych. Niestety nie jest to najlepszy wybór, gdyż zbyt długie stosowanie może doprowadzić do niedoboru niektórych witamin i składników mineralnych, na przykład żelaza czy magnezu. Taki koktajl to doskonały pomysł na drugie śniadanie bądź lekką kolację. Dobrym pomysłem jest dodanie płatków owsianych, nasion słonecznika lub siemienia lnianego.
Oczywiście w czasie każdej diety niezbędna jest regularna aktywność fizyczna. Coraz częściej słyszy się, że dorosły człowiek powinien wykonywać dziennie minimum dziesięć tysięcy kroków. Warto stosować się do zaleceń, gdyż częste spacery pomagają spalać kalorie, poprawiają krążenie krwi oraz wspomagają pracę układu pokarmowego.

Obserwacja układu pokarmowego

Obserwacja układu pokarmowego


Aby monitorować liczbę kroków i spalanych kalorii dobrym pomysłem jest zakup opaski sportowej. Specjalny zegarek ma wiele funkcji, między innymi mierzy puls w czasie aktywności oraz jakość snu. Opaski dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych oraz w różnych fasonach. Zwykle są one wodoodporne, dzięki czemu można w nich pływać.