mypastellife.pl

moda, uroda, lifestyle

okna antracytowe
Dom

Okna antracytowe

Można z pewnością powiedzieć, że okna to jedne z najważniejszych elementów w domu, dlatego powinny one być dobierane z równie wielką starannością jak sam budulec przyszłego domu. Zapewniają one bowiem szczelność budynku i chronią nas przed nadmierną stratą ciepła, przyczyniając się do energooszczędności budynku. Są jednak również wykończeniem tak starannie dopieszczanych wnętrz, dlatego warto również zwrócić uwagę na wykończenie samych okien, aby nie zniszczyły koncepcji całego wnętrza.


Ze względu na tak ważną funkcję w naszych domach, większość osób nie zaprzątała sobie głowy do tej pory kolorem wybieranych okien. Jednak w dzisiejszych czasach kiedy to estetyka odgrywa ważną rolę w społeczeństwie pojawia się coraz więcej opcji kolorystycznych dla tego elementu budynku. I tak właśnie od kilku lat na rynku królują okna antracytowe. Nowoczesne wykończenie, jakie dzięki tej opcji uzyskujemy w naszych domach skradło nie jedno serce we współczesnym świecie.
Styl jaki uzyskujemy przy użyciu tego koloru, nazywamy stylem skandynawskim lub po prostu nowoczesny, minimalistycznym w swoich dodatkach i kolorystyce, to właśnie to zapewnia nam tak niekonwencjonalne wykończenie wnętrz.


Okna antracytowe można z pewnością uznać za świetne wyjście dla osób, które chcą zastosować w swoim domu okna plastikowe, ale nie koniecznie w standardowym białym odcieniu. Najlepsze wrażenie okna o takim kolorze wywołują w większych przestrzeniach jak na przykład przestronny salon. Dlatego na początku kolor ten był raczej stosowany w biurach lub pomieszczeniach i budynkach komercyjnych. Z biegiem czasu jednak zawitał również w środowisku mniej komercyjnym, a bardziej domowym, przez co rozszerzyły się horyzonty dla architektury wnętrz i zabawy z kolorem w domach jedno lub wielorodzinnych.

Okna antracytowe

Ceny okien


Najbardziej znani producenci mają w swoich ofertach również okna antracytowe. Okna tych producentów wahają się między 600 a nawet około 15000 złotych.
Jednak przy wyborze koloru okien tak samo jak przy wyborze kolorów ścian naszych wnętrz należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Najlepiej wcześniej przemyśleć oczekiwaną stylistykę naszych wnętrz jak i samego wyglądu budynku z zewnątrz, ponieważ nie do każdego typu konstrukcji i stylu budynku pasować będzie ciemne i nowoczesne wykończenie uzyskiwane przy zastosowaniu okien antracytowych. Należy się również zastanowić czy jesteśmy na tyle odważni aby zdecydować się na ciemniejsze wykończenie odchodząc od standardowych i tak klasycznych już okien w kolorze białym.